Zeki erkekler beni etkiliyor

Müge Boz’dan çok özel açıklamalar…

Magazin – Duru Güzelliğini sağlıklı beslenmesine, spora ve özel karışımlarına borçlu olduğunu söyleyen Boz, “Sağlıklı ve organik beslenmeye çalışıyorum. Herkesin korkulu rüyası yeşil içeceklerim var. Açık hava sporları yapıyorum. Organik makyaj malzemeleri kullanıyorum” diyor.

 

Kamera arkası deneyimlerinden sonra şansını kamera önünde de deneyen ve ekranların sevilen yüzü haline gelen Müge Boz, güzelliğiyle gittiği her yerde dikkatleri üzerine çekiyor. Birçok erkek hayranı olan Boz, kendisini özellikle zeki erkeklerin etkileyebileceğini söyledi. Ancak Boz’un kriterleri bununla da sınırlı değil. Güzel oyuncu hayatına girecek kişinin zekanın yanı sıra güvenilirlik ve yetenek gibi özellikler de barındırması gerektiğini belirtiyor. 

 

TRT1’de başlayacak yeni dizi ‘Gurbette Aşk’ta Alman bir kızı canlandırıyorsunuz. Özel bir çalışma yaptınız mı?

Telafuz ve diksiyon konusunda danışmanımla çalışıyorum. Onun dışında Alman kültürüne elimden geldiğince aşina olmaya çalışıyorum. Orada yaşayan tanıdıklarımla daha detaylı sohbetler yapıyorum. Bu konularla ilgili yazılar okuyorum. 

 

Leyla ile Mecnun’dan sonra yine bir TRT dizisiyle izleyicinin karşısına çıkıyorsunuz. Heyecanlı mısınız?

Evet heyecanlıyım. Çünkü Alman bir karakteri canlandırmak beni zorlayacak bir rol. Ama yönetmenimiz Hamdi Alkan ve ekibin birçoğuyla daha önceden çalışmış olduğum için onun getirisi olan bir rahatlık ve güven var. Her şey çok detaylı bir şekilde ele alınıyor. Kadronun ve senaryonun iyi olduğunu düşünüyorum. Mesela bazı karakterler çok komik geliyor bana. Okurken gülüyorum. Bir de konunun Alman ve Türk ilişkileri üzerine olması çok önemli. Çünkü bu durum yakın tarihte çok önemli bir yer teşkil ediyor. Bu konu daha çok filmlerde gördüğümüz bir konu. Dizide ilk defa işliyoruz bunu. 

 

‘Ya başaramazsam’ gibi endişeleriniz var mı?

Bir yabancıyı oynamak kritik bir durum tabii. Ama Wilma’nın aynı dizide olması, bize yardımcı olması anlamında beni rahatlatıyor açıkçası. Ben de elimden gelenin en iyisini yapacağım.

 

Müge Boz sette nasıldır?

Eğlenmeyi seviyorum. Benim için en önemli şey hayattan keyif alıp, mutlu olabilmek. Çok büyük bir problem yoksa ortada, herkesle eğlenirim. Çok iyi geçinirim. Paylaşımcı olmayı da seviyorum. Sonuçta burada ortak bir amaç için hareket ediyoruz ve böyle davranmak zorundayız. 

 

Sizi en son Fashion Week’te görmüştüm. Modayla ne kadar ilgilisiniz?

Modayla ilgiliyim ama güncel olanı takip ettiğim söylenemez. Daha çok kendi tarzım var, onun üzerinden yürüyorum. Modayla kendi tarzımı birleştiriyorum.

 

Güzellik sırlarınız var mı?

Mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Birtakım özel karışımlarım var, herkesin korkulu rüyası yeşil içeceklerim. Bol bol su tüketmeye, organik beslenmeye özen gösteriyorum. Bunlar dışında spor yapıyorum. Açık hava sporları yapmaya çalışıyorum. Ormanda koşuyorum. Yoga ve pilatesle ilgileniyorum. Organik makyaj malzemeleri kullanıyorum. Zaten çok fazla makyaj yapan biri değilim. Cildin temizliği, bakımı, sürekli nemli olması. Daha ne olsun? (Gülüyor) 

 

Bir erkek sizi nasıl etkileyebilir?

Güvenilir, zeki ve yetenekli biri beni etkileyebilir. Ama enerjimizin tutuyor olması, hayata aynı pencereden bakıyor olmak ve birlikte eğleniyor olmak da çok önemli.