Tahta Kurusu ve Güve ilaçlama Yararları ve Yöntemleri

Gerek dekorasyon olarak gerekse de zaruriyetten ötürü pek çoğumuzun yaşam alanında bulunan ahşap; bünyesinde zaman içinde tahtakurusu adı verilen zararlıyı barındırma riskini taşımaktadır. Özellikle eski tip yapılarda ya da yoğun ahşap mobilya içeriği olan evlerde görülebilen bu haşerat; tamamen insan sağlığı açısından zararlı hastalıklara neden olmaktadır. Sebep olduğu hastalıkların temel belirtisi olarak; vücut derisinde kaşıntı, kızarıklık, su toplama ve bu belirtileri gidermek için refleks olarak yaptığımız yoğun kaşıma işleminin sebep olduğu diğer belirtiler. Siz de özellikle bu ve benzeri mobilya, dekorasyon malzemesi veya malzeme kullanıyorsanız bu konuda dikkatli olmalısınız. Bunun yanı sıra bahsedilen hastalığın belirtilerini kendiniz ya da birlikte yaşadığınız herhangi birinde gördüğünüz anda derhal en yakın sağlık hizmetleri sunan birimlere müracaat etmelisiniz.

Genelde elimizde bu tip hastalıklara sebep olabilecek tahtakurusundan kurtulmanın herhangi bir yolu var mıdır? Elbette ki; pek çok zararlı ile mücadele edilebildiği gibi tahtakurusu ile de mücadele yöntemleri vardır. İlgili profesyonel ilaçlama firmaları tarafından sağlanan tahtakurusu böcek ilaçlama işlemi ile öncelikli olarak bu haşereden kurtulmanın ve potansiyel yaşam alanlarındaki yaşam ortamının yok edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde alınabilecek olan oldukça basit ve hızlı önlem sayesinde siz de sağlığınızı kaybetmeden önce zararlılardan kurtulabilir ve sevdiğiniz ahşap malzeme ve dekorasyonlardan ödün vermek zorunda kalmazsınız. Vakit kaybetmeden profesyonel olarak bu iş ile uğraşan tahtakurusu ilaçlama yapabilen şirketler ile irtibat kurmanız sağlığınız için önem arz etmektedir.        Güveler daha çok evlerimizin mutfak ve kilerlerinde bulunurlar. Dışarıda ise ekin ambarlarında, kumaş fabrikalarında, deri fabrikalarında gibi yerlerde görülür. Bu canlılar genellikle sıcak ve nemli ortamları severler. Sıcak ve nemli bir ortam bulduklarında oralarda hemen büyür ve çoğalırlar. İnsanlara zararı yoktur. Ama evlerimizde kıyafetlerimizde, halı, kilim gibi tüylü ve kıllı olan her şeye zarar verirler. Güveler larvalarını elbiselerin yaka altına, dikiş iplerine gibi yerlere bırakırlar. Lavlalar burada yiyecek olarak giysilerin ana maddesini yani ipleri yerler ve kendilerine bir koza oluştururlar. Bu kozayı oluştururken de elbisede çeşitli yerlerde delikler, yırtıklar oluştururlar. Güveler için halk arasında bazı yaygın olan ilaçlar vardır. Ama bu ilaçlar geçici çözümlerdir. Kesin ve kökten bir çözüm için uzun bir ilaçlama gerekir. Ayrıca bu ilaçlama belirli arlıklarla ve düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Eşyalarımıza ve yiyeceklerimize zarar veren bu canlılardan kurtulmak artık bizim yapacağımız güve ilaçlama ile çok kolay hale geliyor.

Biz güve ilaçlama olarak çeşitli ilaçlarımız ve uzman ekibimizle çok kolay ve basit bir şekilde bu canlılardan kurtulmanızı sağlıyoruz. Elbisenizde yırtık ve delikle karşılaşmak istemiyorsanız veya yiyeceklerinizde güve görmek istemiyorsanız bizlerle irtibata geçin ilaçlarımızın sizlere hiçbir şekilde zararı ve yan etkisi yoktur. Sadece güveler üzerinde etili olup kesin bir sonuç vermektedir. İlaçlarımız TSE garantili, tarım ve sağlık bakanlığından onaylıdır. Bizlere aşağıda vermiş olduğumuz telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Evde birkaç tane hamam böceği görmek yüzlerce olduğu anlamına gelebilir. Çünkü genelde evlerde geceleri ortalığa çıkan bu böcekler karanlığı ve loş ışık olan yerlerde bulunurlar. Başlarında bulunan bir çift anten sayesinde yiyeceklerin yerini çok kolay bularak üzerinde gezinerek veya dışkı bırakarak bunları tüketirler. Farkında olmayan insanlar bu gıdaları iyice yıkamayarak yediği zaman verem, dizanteri, sarılık, astım, mantar hastalıkları ve alerjik reaksiyonlar gibi birçok hastalıklara neden olurlar. Bu yüzden bir tane böcek deyip geçmemek gerekir. Genelde bu durumlarda bireysel bir şeyler yapmaya kalkarız. Eczane ve marketlerden aldığımız ilaçlar veya kulaktan dolma bilgilerle mücadele etmemiz hem zaman açısından hem de ekonomik açıdan kayıpla sonuçlanabilir.