‘Şerefsiz değilim baba emanetlerini satmam’

Süheyl Uygur, ‘Evindeki babasına ait eşyaların eskiciye verildiği’ iddiasına sitem etti: Büyük kısmı benim, bazıları karışmış. İthamlarla yıkıldım, ailemin yüzüne bakamıyorum.

Magazin – Uygur krizi… Tiyatronun duayeni Nejat Uygur’un eserlerinin Çukurcuma Müzayede Evi tarafından düzenlenecek müzayedede satışa sunulacağı yönündeki haber ortalığı karıştırdı. Çengelköy’deki evini taşırken yakındaki bir eskiciye verilen eski eşyaların babasına ait olduğu iddiası üzerine bir açıklama yapan Süheyl Uygur, “Babama ait olduğu söylenen eşyaların büyük kısmı benim. Talihsiz şekilde diğer eşyalarla karıştı. Bir gazete yayımlanan haber üzerine durumu fark ettik” dedi. İşte Uygur’un AKŞAM’a özel sözleri: 

 

– Müzayede evinin sahibi Muzaffer Gültekin’le görüştük. Manevi değeri büyük olan ve kızım Zeynep’e hitaben babamın yaptığı tabloyu iade edecek. Ben de müzayedede bana ait diğer eşyaların satışını yapacağım.  

 

BEHZAT DA SORDU

 

– Çocuklarımın ve eşimin yüzüne bakamıyorum. Behzat, ‘Babamın tablosunu mu sattın?’ dedi.  

– İnsanların bana bakışları rahatsız ediyor. Babamın emanetini satacak kadar şerefsiz biri değilim. 

– Vefasızlıkla itham edilmek beni resmen paramparça etti.  

 

İSTESEM 100 BİNE SATARDIM

 

Süheyl Uygur, babasının torunu Zeynep için yaptığı tabloyu (solda) geri alacağını anlattı. Uygur, “O emanet babamın kızıma armağanı. Niyetim olsa tabloyu 50-100 bin TL gibi rakamlara satardım. Neden eskiciye vereyim ki?” dedi.