Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler

Evlerimizde mutfak, sadece ev hanımlarının içerisinde zaman geçirdiği değil, bütün aile fertlerinin ortak yaşadığı, yararlandığı ve bütün aileyi etkileyen bir hayat merkezidir. Genel anlamda artık sadece yemek pişirilen yer olarak kullanılmayan mutfaklar evimizin yaşam alanımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu nedenle mutfak dekorasyonu ayrı bir önem taşıyor.

Mutfağınızda küçük onarım ve dokunuşlarla büyük farklar yaratmanız mümkün olabilecektir. Örneğin bir mutfak masası veya bir barla dekore edeceğiniz mutfak gerek aile fertleriyle gerekse gelen misafirlerinizle sosyalleşebileceğiniz bir ortamı size sunacaktır.

Mutfakta renk seçerken ise sabit döşemelerde daha sade ve doğal renkleri tercih etmeniz daha doğru olurken, döşemeler, minderler ve bunun gibi aksesuarlarda daha canlı ve desenli renkler seçmeniz mutfağınızı daha şık bir hale getirecektir.

Farklı mutfak dekorasyonu fikirleri:

–           Zamanla eskiyen ve aşınan mutfak dolaplarınızı renkli kağıtlara kaplayarak mutfağınızın havasını bir an da değiştirebilirsiniz,

–           Bazen bir kareli masa örtüsü kullanımı bile mutfağınızın havasını tamamen değiştirip nostaljik bir hava katmanıza yardımcı olabilir,

–          Mutfağınıza yeni raflar ekleyerek dekoratif eşyalarınızı bu raflarda sergileyebilirsiniz,

–          Mutfağınızı, oturma odanızı veya çalışma odanızı yansıtacak (küçük bir kitaplık, şık bir televizyon sehpası..) şekilde ekleyeceğiniz  bir eşya ile sadece yemek pişirilen ve yenilen bir yer görüntüsünden kurtarabilirsiniz,

–         Perdeler de elbette değişiklik yapabileceğiniz aksesuarlardandır ve yeni perdeler ile mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz,

–         Tüm bu küçük dokunuşlarla sıkıldığınız mutfağınızı fazla para harcamadan mutfağınızı baştan yaratabilir ve daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Şayet mutfağınızda köklü değişikler yapmak istiyorsanız mutfak tezgahınızı ikiye ayırıp karşılıklı hale getirebilirsiniz. Bunun size en büyük avantajı bir tarafı yemeği yapmanız için alan yaratırken tezgahın diğer tarafı ise yemeğin servisi için gerekli olan alanı yaratır. Ayrıca iki tezgahın üzerine yerleştireceğiniz dolaplar sayesinde mutfağınızı daha kullanışlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Mutfağınıza sıcacık, sempatik ve pozitif bir hava katmak tamamen sizin elinizde. Unutmayınız, mutfak artık modern zamanlarda ve kendi toplumumuzda artık çok daha önemli bir yere sahip ve sadece yemek yemek için içerisinde bulunulan bir yer değildir..

Incoming search terms:

  • mutfak ıcın kartonpıyer modellerı
  • mutfak kartonpiyer modelleri
  • mutfakta pratik dekorasyon
  • pratik mutfak masaları

mutfak mutfak dekorasyonu mutfak için pratik çözümler mutfak yenileme