Kurban Bayramı yurtdışı turları

 

Kurban bayramı tatilinizi yurt dışında değerlendirmek istiyorsanız çok uygun rakamlara harika seçenekler bulabilirsiniz. Bunlardan biri de  Selanik Atina Kavala Turudur bu tur, kurban bayramı tatilinde yani 3 ekim 8 ekim tarihleri arasında yapılmaktadır. Selanik Atina Kavala Turu memleketinden çok uzaklaşmak istemeyen ve ucuz kurban bayramı turu yapmak isteyenler için birebir!  Selanik Atina Kavala Kurban bayramı turlarının programı genellikle şöyle olmaktadır.

  1. gün İstanbul’dan Selanik’e  otobüs vasıtasıyla gidilir. İpsala sınır kapısından geçilir ve Selanik’e varılır. Yolculuk 11 saat sürere toplam mesafe 625 km’dir. Yolculuk esnasında Gümülcüne , Dedeağaç, İskeçe ve Kavala’dan geçilir.
  1. 2. gün Selanik’e geçilir Selanik’te gezilecek bir çok yer bulunmaktadır. Osmanlı evleri Bizans evleri Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros ziyaret edilir
  1. 3. gün Selanik’ten Atina’ya gidilir yaklaşık 425 km Atina’nın muhteşem tarihi yerleri ziyaret edilir. Askerlerin nöbet değişimi izlenir parlamento binası başbakanlık sarayı vb yerler görülebilir.
  1. 4. gün Atina Korinth geizilir dileyen ekstralara katılabilir.
  1. Atina’dan Kavala’ya geçilir. Burada Mehmet Ali Paşa heykerli görülmelidir (mısır Valisi)
  1. Sabah kahvaltısı alındıktan sonra Kavala’dan İstanbul’a dönüş yapılır. Kurban Bayramı Yurtdışı turları arasında en çok tercih edilen turların başında Yunanistan turu gelmektedir. Yunanistan bu kısa tatili değerlendirmek için oldukça iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurt dışı kurban bayramı turları konusunda karar vermeden önce mutlaka ciddi bir araştırma yapmalı ve farklı tur şirketlerinden fiyat almalısınız.

 

 

 

Kurban Bayramı ekim ayına rast geliyor Ekim ayında  Ekimin 3’ü ile (‘i arasında tatil yapabiliyorsunuz. Düşük bir ihtimal de olsa tatilin 9 güne çıkması ihtimali söz konusu ancak buna tabiî ki hükümet karar verecek. Bu yazımızda Kurban bayramında gidebileceğiniz lokasyonlardan ve otellerden bahsedeceğiz. Kurban Bayramı ekim ayına geldiği için Sonbahar mevsiminde olacaksınız bu yüzden gideceğiniz lokasyona iyi karar vermeniz gerekiyor. Ekim ayı biraz serin bir ay dolayısıyla Sıcak bir yerde tatil yapmak istiyorsanız güney sahillerini ya da kurban bayramı yurtdışı turlarını tercih edebilirsiniz. Güneyde Bodrum, Marmaris, Antalya, gibi bölgelere kurban bayramı tatili için en ideal bölgeler. Burada bulunan otellerin büyük bir kısmı Kurban bayramı için şimdiden hazırlıklara başlamış durumdalar. Kurban Bayramında otel fiyatları 70 liradan başlıyor gecelik 400 liraya kadar çıkabiliyor. Ancak iyi bir otel seçmeden önce otel puanlarına ve otel yorumlarına göz atmanızda fayda var. Ardından farklı yerlerden aynı oteller için fiyat alabilir ve en ucuz şekilde kurban bayramı tatilinizi yapabilirsiniz.

 Antalya Bölgesinde Kurban bayramı otelleri oldukça yoğun burada her bütçeye göre alternatifler bulmak mümkün. Side, Kundu Alanya bölgeleri oldukça meşhur hatta şansınız varsa havalar güzel giderse denize bile girmeniz mümkün. Bir de Bodrum var ki bahsetmeden geçemeyiz. Bodrum otelleri de Kurban bayramı tatiline hazırlık yapmış durumdalar. Bodrum Side bölgesine göre biraz daha pahalı olsa da Bodrum’da tatil yapmak oldukça keyifli burada yapabileceğiniz birçok faaliyet bulunmakta isterseniz otel içindeki faaliyetlere katılabilirsiniz. İsterseniz de bodrum kalesi, Halikarnas ve barlar sokağını gezebilirsiniz.

Tatil yapmanda önce ne tür bir tatil yapacağınıza karar vermeniz işinizi kolaylaştıracaktır.