Keçe parçalarını sanat eserlerine dönüştürüyor

San, yeni tasarımlar ortaya koymayı çok sevdiğini söyledi.

Tasarımla uğraşan kişilerin, özgün yorumlar katarak dünyada benzeri olmayan eserler ortaya çıkarabildiğini vurguladı.

Bakmak ile görmek arasındaki farka değinen San, bazen bir kaldırım taşının bile sanatçıya ilham kaynağı olabildiğini anlattı.

Çevresindeki insanlardan, gereksiz yere çaba sarf ettiği ve boşa para harcadığı yönünde eleştiriler geldiğine işaret eden San, şöyle konuştu:

“Çabalarımın artısını almaya başladım. Kendinize inanırsanız, yapacağınız iş ne olursa olsun başarılı olursunuz. Bazı insanlar, desteğin şart olduğunu düşünseler de bana göre destek şart değil. Televizyonda izlediğim bir yarışmadan esinlendim. Yarışmacılardan biri, üç boyutlu yağlı boya çalışması yapmıştı. Ben de ‘Bunu keçede yapabilir miyim’ düşüncesiyle malzemeleri alıp çalışmaya başladım. Akvaryum temalı ‘Güz Mavisi’ adını verdiğim eserime bir sergimde yer verdim ve çok beğenildi. Nasıl yapıldığını merak edenler oldu. Akvaryum temasında balıklar gerçekten yüzüyor konumundaydı ve ziyaretçilerin çok ilgisini çekti. İnsanların bu tepkilerini görünce çok mutlu oldum.”

San, engellilere istihdam oluşturmak ve Bursaspor taraftarları için özgün tasarımlarla ürünler yapmak istediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA