Kalıp sabunlar özel tasarımlarda hayat buluyor

Her zaman temizliği ve saflığı hatırlatan sabun günümüzde önemli bir yer almakta. Çocukluğumuzun unutulmaz mis kokulu sabunları, girişimci kadınların ellerinde hayat buluyor.

Dekoratif sabunlar değişik tasarımlar ve yasemin, lavanta, menekşe, zakkum gibi kokularla bütünleşerek nişan törenlerinde, düğünlerde, kına gecelerinde, doğumlarda hatta bebek mevlütlerin de misafirlerinize dağıtmak için tercih edilmekte.


Dekoratif sabunlar ile özel günleriniz de göz doldurmak istiyorsanız eğer, bu sabunlara ulaşmak internetten artık çok kolay.

Dekoratif sabunlar her geçen gün yeni alternatifler ve özel tasarımlar ile karşımıza çıkıyor.

Bu tasarımların sabun olduğuna inanmakta güçlük çekeceksiniz.

Girişimci kadınlarımızdan ‘uğurlu eller’ adı altında Ayşe Özdemir, sabuna hayat veren özel tasarımlarını anlattı.

 5 yaşından itibaren el sanatlarıyla uğraştığını ve okul yıllarında ev ekonomisi dersi ile bu yeteneğini geliştirdiğini söyleyen Özdemir sözlerine devam etti;

 

“Oğlumun okul kermesi için sabun, keçe hazırlamıştım. Yaptığım ürünlerin çok beğenilmesiyle beraber ev ekonomisine neden katkım olmasın dedim ve yeteneğimi geliştirmek için kurslara katıldım ardından da ürünlerimi satmaya başladım. Artık her şey internet ortamında satılıyor.

Kendime Facebook, İnstagram gibi sosyal ağlardan sayfalar açtım ve yoğun talepler alarak satışlarıma başladım.

Nişan, sünnet, düğün, mevlüt gibi her türlü özel günlerde bana ulaşanlara yardımcı oluyorum.

Kazandığım para ev ekonomisine katkıda bulunurken her kadının da kendi ayakları üstünde durabileceğini ispatlamış oluyorum. 

Tasarımcı için imkânsızlık, değerlendirilebilirse en büyük imkândır.” dedi.

Siz hayal edin, biz gerçekleştirelim diyen Özdemir sözlerine şöyle devam etti;

Özel günlerinizde hayallerinizle konseptlerinizi tamamlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Biz kadınlar olarak yeteneklerimizi konuşturmaya devam edeceğiz.

Ruhumdan bir şeyler katarak, değiştirerek, teknik ve malzeme kullanarak kendime özgü eserler ortaya koyuyorum.

Siz de hayallerinizi bize anlatın biz de tasarlayıp sizin beğeninize sunalım. Mis kokulu sabunlarınız ile hafızalar da kalın” dedi.

İletişim:

Ayşe Özdemir

İnstagram: ugurlueller

Facebook: ugurlueller