İşe yarayan makyaj tüyoları

Mükemmel bazı bulun
Likit fondöten, kusurları kapatmak ve homojen bir cilt rengi yaratmak için vazgeçilmeziniz olmalı. Fakat birçok kadın doğru fondöten tonunu bulma konusunda zorlanır. Size en uygun rengi bulmak için ürünü eliniz ve çeneniz yerine burnunuz ya da yanaklarınız üzerinde test edin. Eğer fondötenin tonu o bölgelerle aynı renkteyse, cildinizin ışıltılı görünmesini sağlayacaktır.

Denge…
Makyajınızı tamamladıktan sonra, yüzünüzün vücudunuzun geri kalanıyla aynı renk olup olmadığını kontrol edin. Doğru görünümü elde etmenin en güvenli yolu, kocaman ve yumuşak bir makyaj fırçasıyla boyun ve dekolteye toz pudra sürmektir.

Dudaklar…
Çarpıcı bir rujla görünümünüze enerji katabilirsiniz. Tabii kırmızı, bordo, turuncu tonlarında rujlar söz konusu olduğunda en önemli şey kalıcılıktır. Dudaklarınızdaki rujun mümkün olduğunca uzun dayanması  için  uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem var: Öncelikle rujunuzla aynı renk bir dudak kalemi edinin. Dudak kalemiyle dudak hattınızı çizin ve iç kısımlarını boyayın. Ardından rujunuzu sürün. Eğer koyu bir göz makyajı yaptıysanız, dudaklarınız mümkün olduğu kadar natürel olsun.

Yanaklar…
Yanaklarınızdaki rengin kalıcı olmasını istiyorsanız önce krem dokulu bir allık, üzerine de toz allık sürün. Böylece toz allık daha dayanıklı olur. Canlı bir görünümün yolu allığı fazla sürmekten geçmiyor elbette. Allık sürerken ışığın doğru olmasına dikkat edin ve mümkün olduğu kadar gün ışığında sürün. İçinde hafif ışıltılar olan bir allık, cildinize canlılık katar.

Gözler…
Eyeliner sürmenin püf noktası, çizgiyi çekmeye gözbebeklerinin tam üzerinden ve mümkün olduğunca kirpiğe yakın    başlamaktır.Gözlerin dışına doğru gittikçeçizgiyi kalınlaştırın. Ardındanda gözlerinizin en iç bölümünegeri dönün ve yinekirpiklere yakın ince bir hatile iki çizgiyi birleştirin.

Serpil Çekin