Dukan Diyeti Listesi

                 Dukan Diyeti listesi

Protein Diyeti ile zayıflama programlarının başarısını son yıllarda pek çok kez duyduk. Özellikle profesyonel sporcuların tercih ettiği ve daha kalıcı olan bu beslenme yöntemlerinden dukan diyeti listesi sizlere anlatmaya çalışacağım. Vucudumuz Protein sindirmek için, karnohidrat ve yağlara göre oldukça fazla miktarda kalori harcamaktadır. Bu nedenle protein aldığımızda vücudumuz gerekenden fazla kalori harcamaktadır. Bunu bilen diyetisyen dukan tarafından hazırlanan bu diyetin kökü proteine dayanmaktadır. Evre evre çeşitli besinler girsede protein alımını tamamen sınırsız bırakmaktadır. Sadece belirli yağ oranı gibi ufak kurallar yer alsada genel itibariyle diğer diyetlere nazaran çok daha serbest olacaksınız.

Dukan Diyeti’ne başlamak için önce kaliteli sitelerden yada dukan kitabı alarak işe türkçe testbaşlamalısınız. Dukan diyeti günlüğü sitesi tam size göre bu noktada. Ondan sonra ise dukan diyeti testi yapmalısınız. Böylece hangi evreyi kaç gün sürdürebileceğinizi ve ne kadar sürede istediğiniz kiloya varabileceğinizi gösteren bir grafik sahibi olacaksınız. Bundan sonra ise iş dukan diyeti tariflerinde olacak. Güzel tariflerle zengileştireceğiniz bir diyet dönemi sizi hem sağlıklı beslenmeye hemde diyete daha sıkı satılmanızı sağlayacaktır.

 

Dukan diyetinde sonuç almak ise, en az 2-3 ayınızı alacaktır. Ancak kilonuzu en az 30-45 gün civarı vermiş olacaksınız.  Peki neden bu kadar sürüyor vermemize rağmen derseniz diğer dönemler sizin kilonuzu sabitlemenizi ve geri almamanızı sağlamak içindir… yani diğer şok diyetlerde olduğu gibi hemen kilonuzu geri almak dukanı doğru yaptıgınız takdirde olmayacaktır. oyuzden yarıda diyeti kesmeyi düşünüyorsanız sadece bu diyete değil hiçbir diyete başlamamanızı öneriyoruz. dukan diyetiyle genelde başarısız olanlar ve internette dolanan yorumların çoğunda kişiler ya eksik birşey yapıyor ya da diyet dönemini tamamlamadan kilo verdiği için yarıda kesiyor. kısacası siz mutlaka kilo verdim diyerek diyetten uzaklaşmayın.

Dukan diyeti listesi ise bulunan bazı besin gruplarını içeriyor. bu Besin gruplarının belirli ufak kurallarla izinli gıda ve izinsizler olarak ayrılmaktadır. dukan süresince izinli proteinli gıdaları sınırsız olarak tüketebilirsiniz. gece gündüz hangi saat olursa olsun izinli gıdalar tüketilebilmektedir. dukan diyeti listesinin en güzel yanı ise budur işte.

Kısaca dukan diyeti anlatımımız bukadar daha komplike bilgiler için linklerdeki siteler yeterli olacaktır. yeni bir başlangıç arayanlar için harika bir beslenme yontemi olan diyeti iyice anlamaya çalışın. iyi bir diyet dönemi dilerim.