Dekorasyon Hataları

Dekorasyon yaparken hataların olmasının en temel sebebi herkesin en ucuza maliyet etme çabasıdır. Bu yaklaşım tarzı çok büyük hatalara neden oluyor. İş sonunda memnuniyetsiz bir görüntü sağlamaktadır. Dekorasyonu yapacak olan kişinin bu işin uzmanları bulmaları hem işi kolaylaştırır hem de yapılan dekorasyonun doğru sonuç vermesini sağlar.

Dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise dekore ederken belli bir tarzı benimsemeniz. Klasik olsun biraz modern olsun minimal olsun şu renkte olsun.. gibi düşünürseniz karmaşa bir sonuç elde edersiniz. Göz yorgunluğu yaratacağı gibi kişinin kendi evine geldiğinde dinleneceği yerde rahat uyuyamama dinlenememe gibi sorunlara neden olur. Seçilen objeler, aksesuarların genel havası da  kişiyi bir o kadar etkiler.

Öncelikle renk ve stil tarzına karar verilmesi gerekir. Minimal tarz mı? modern mi? klasik mi?.. Daha sonra oluşturmak istediğimiz havaya göre bir tarz belirlenmeli. Elinizde antika eşya fazla varsa minimal hava yaratmanız dekorasyonunuz da zor olur. Dekorasyonunuzu yaparken  bir pano oluşturmak işinizi kolaylaştırır. Panonun içine sevdiğiniz doku, renk ve objeleri yerleştirmek tarzınızı görmenize yardımcı olur.

Zaman alacak mekanik ve elektrikli eşyalarınızı en başta halledip siparişinizi vermeniz gerekir. Yoksa dekorasyon da belirlemiş olduğunuz işin bitiş süreci sizi sıkıntıya sokar.

Dekorasyona başladığınız vakit kararlarınızın kesinleşmiş olması gerekir. Sonradan yapılan bir karar değişkeni sürecinizi uzatacağı gibi dekorasyon aşamasında karmaşık bir belirsizliğe neden olur.

Modern ve minimal tarz birbirine yakın tarzlardır. Minimal tarzı kullanırken çok canlı bir obje kullanırsınız modern tarza geçiş yapmış olursunuz. Dolayısıyla bu iki tarzı birbirine yakınlaştırılabilir. Elinizde birikmiş çok antika obje var ise bunu minimal tarza çevirmek olmaz fakat sadece bir tane antika obje varsa onu dekorasyonunuzun tek bir köşesinde kullanarak minimal tarza çevirebilirsiniz.

Mutfak ve salonda birbirine yakın tarzları kullanmak dekorasyona sıcaklık katar. Zevkinize yönelik güven unsuru oluşturacaktır. Yatak odasında böyle bir duruma gerek yoktur. Evinizin dekorasyonundan bağımsız sizin tercihinize bağlıdır. Burası size ait evinizin özel bir noktasıdır. İstediğiniz gibi tarz noktasına takılmadan dekorasyon seçeneğinde bulunabilirsiniz.

dekorasyon dekorasyon çeşitleri dekorasyon hataları ev dekorasyonu ev dekorasyonu çeşitleri