Alışverişlerinizi 724tikla.com İle Yapın Farkı Yaşayın

Online mağazalar için önemli noktalardan biri kullanılacak arayüz, yani web tasarımıdır. Web tasarımı siteye girilen verilerin kolay anlaşılır olmasına imkan tanımalıdır. Siteden alışveriş yapmak isteyen müşteriler ürünler arasında gerektiğinde kıyaslama yapabilmeli ve daha fazla bilgiye ne zaman isterse erişim imkanı elde edebilmelidir. Bu önemli detay, özellikle alışveriş sitesi 724tikla mağazasında en net şekilde görülmektedir. Site son derece düzenli bir web yapısına sahip olmakla birlikte profesyonel web tasarımcılarının sayesinde müşterilerin rahat alışveriş yapmasına olanak tanımıştır. Bu anlamda ana sayfa bir nevi mağaza vitrini görevini görmektedir. Her türlü avantaj, kampanya ve fırsatlar müşterilerine ana sayfadan duyurulmaktadır. Böylece müşteriler en uygun koşullarda, en ucuz fiyatlara ürünleri satın alabilmektedir.

Site tasarımı doğal olarak geleneksel alışverişe göre çok daha bilgi yüklü. Bu sayede karşılaştırmalı ürün ve hizmet analizleri de rahatlıkla yapılabilmektedir, bunun yanında çeşitli ek ürün bilgileri de elde edilebilmektedir. Öyle ki sitede her alternatifin başka bir alternatifi bulunabilmektedir.

724tikla.com web mağazası oluşturulan en profesyonel arayüzüyle ve yürütülen halkla ilişkiler faaliyetleriyle müşterileri anlamaya çalışmakta, beklentilerine cevap vermek istemektedir. Bu açıdan müşteri merkezli tasarım benimsenmiştir. Sistem müşterinin istek ve ihtiyaçlarının anlaşılacağı şekilde ayarlanmıştır.

E-ticaret gün geçtikçe büyümektedir. Öyle ki ABD’de yapılan bir araştırma ya göre perakende satışları yüzde 8’i internet üzerinden yapılmaktadır. Giysi satışı bazında durum yüzde 13’tür. Kadınların da yüzde 72si giysi araştırması online olarak yapmaktadır.

Gelişmiş ülkelerde bu ticaret yöntemi Türkiye’den daha eskidir. Ancak Türkiye de alışveriş sitesi 724tikla sayesinde bu alanda yükselişe geçmiştir. Elbette ki bu durum sitenin güvenilir oluşuyla birebir alakalıdır. Çünkü bir markanın büyümesi, geleceğe taşınması için en önemli unsur güvendir. Güven oluşumunda ise pek çok detay gizlidir. Ancak en önemlisi kalite ve müşteriye verilen değerdir. Bu durum online mağaza markaları açısından da böyledir. Bu anlamda halkla ilişkiler faaliyetleri son derece önemlidir. Bir kere müşteri memnuniyeti gerekir. Eğer mağazadan alışveriş yapan bir kişi bir zaman sonra yine aynı mağazan alışveriş yapıyorsa bu bir başarıdır. O müşteriyi kaybetmek yerine yeniden alışveriş yapması için güven ve kaliteli bir ortam sunulmalıdır. Bunun dışında zamanla yeni müşterilerin de siteye çekilmesi gerekmektedir. Bu döngü aynı şekilde devam ettirilmelidir. İşte tam da bu noktada 724tikla alışveriş siteleri bu felsefeyi benimsemiştir.

724tikla.com online alışveriş sitesi 7 gün 24 saat boyunca hizmet sunmaktadır. Ve birçok tüketici hem iş yerinde, hem de evde internet üzerinden alışveriş imkanı bulmaktadır. Çünkü online alışveriş özünde pratiklik yatmaktadır. Buna karşılık, geleneksel perakende mağazalarda müşteriler mutlaka mağazaya gitmelidir. Bunu da ancak müsait olduklarında yapabilmektedirler. Bu açıdan online alışveriş olanağı, mağazaya gidilerek yapılan alışverişin çok önüne geçmiştir.

Bu online mağaza ürün satın alacaklara ürünle ilgili her türlü detaylı bilgiyi sunmaktadır. Hatta kimi zaman ürünün nasıl kullanılacağı gibi veriler de bu bilgilere dahil olmaktadır. Böylece hangi ürünün satın alınacağına daha kolay karar verilebilmektedir.

Satın alınan ürünle ilgili bir sorun olduğunda, tüketiciler ya ürünün yenisini ya da para iadesi seçeneklerini kullanabilmektedir. Ayrıca, müşterilerin satın aldıkları ürünler için yorum yapmalarına olanak tanınmaktadır. Böylece daha sonra alışveriş yapacaklara rehber olunmaktadır.

Online yorumlara ek olarak, bu alışveriş sitesi, sosyal medya üzerinde de son derece etkindir. Çünkü özellikle sosyal medya online alışverişte önemli bir rol oynamaktadır.