5 adımda cilt yaşlanmasını önleyin

  • Gün içerisinde bol bol su tükettiğinizde, cildinizdeki ve kilonuzdaki farkı rahatlıkla göreceksiniz. Özel spor eğitmeni David Kirsch; gün içerisinde en az iki litre karbonsuz su tüketmeniz gerektiğini belirtiyor ve devam ediyor; “Su ve şeker oranını en aza indirgemeli, alkollü ve kafeinli içecekleri ise makul bir seviyede tutmalısınız.\”

 

  • “Yaşlanmak sizi gerçekten korkutuyorsa ve bu savaşta oldukça iddialıysanız antioksidan etkiye sahip gıdalar tüketmeye özen gösterin. Tropikal meyveler, böğürtlen, çilek kiraz gibi kırmızı meyveler ve brokoli en etkilileri arasında yer alıyor” açıklamasını yapan Kirsch, avakado ve balık yağının ciltteki ekstra yağlardan arınmak için oldukça etkili olduğunu dile getiriyor. Bunun yanı sıra Japonya ve Çin\’de özel olarak üretilen Shiitake mantarının yaşlanmaya karşı oldukça etkili olduğuna da inanıyor.

 

  • Hayatınızdan şekerli içecekleri çıkarın ve yerine yeterince su ya da taze meyve suyu içmeye özen gösterin.

 

  • Daha fazla bitki çayı içmeye özen gösterin dakat yeşil çayın içerisinde bol miktarda kafein yer aldığını unutmayın.

 

  • Kısa mesafeler arası taksiye, otobüse ve metroya binmek yerine yürümeyi ya da bisiklete binmeyi tercih edin.

 

  • Ünlü dermatolog Dr. Howard Murad; “İçeriğinde gıda takviyesi bulunan gıdalara ve özel üretim sofistike içeceklere inanmayın. Bunlar yerine içerisinde yoğun miktarda su bulunan renkli meyve ve sebzeler tüketmeye özen gösterin. Vücudumuz bu formdaki suyu daha uzun süre barındırıyor.” önerisinde bulunuyor.