2014 Saç Modası

Saç tasarımı yapan kuaförler her yıla damgasını vuracak kesimleri ve modelleri saç tasarım fuarında görücüye çıkarıyorlar. Bu tasarımlara göre yılın saç modası belirlenmeye başlamaktadır. Bu yıl geçen yılın esintilerini taşımakla beraber renk ve modellerde yenilikleri de barındırmaktadır. 2014 saç modasında kısa saçlar ön plana çıkmaktadır. Uzun saçların demode olduğu son iki yıldır katlı ve düz kısa kesilmiş saçlar bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Uzun katlı ve sarı tonlarındaki saçlar ise çoktan popülaritesini kaybetmiştir. Bu yıl sıcak renkler ön plandadır.

Özellikle kısa saçlarda ışıltılı kahveler ve bakırların yanında bal rengi saçlar 2014 saç modasına damgasını vurmuştur. Yüz stiline göre seçilebilecek bu yılın modellerinden biri sizi trend bir görünüme kavuşturacaktır.

Saç renklerinde yapay yerine doğal tonların kullanılması saçları yıpratmadığı için de bayanları oldukça memnun etmektedir. Kısa saçı kullanamayanlar ya da yakışmadığı için tercih etmeyenler bu yılın moda kesimlerinden olan omuz hizasında az katlı ve kâküllü modelleri deneyebilirler. En uzun saç modelleri omuza kadar olan modellerdir bu modellere uygun da makyaj yapılması saçı tamamlayacaktır. Son yıllardaki uzun saç modasına bu yıl saç tasarımcıları bir son vermişlerdir. Bunun yanında platin, siyah ve kırmızı gibi yapay renkler de tercih edilmemelidir. 2014 saç modası stil sahibi bayanların tercih edeceği modelleri ve renkleri bir arada bulundurması bakımından fazlasıyla ilgi görmektedir.