2014 Saç Kesimleri

Her yıl saç tasarımcıları yeni saç kesim modellerini bayanların beğenisine sunmaktadır. 2014 saç kesimleri içinde her yüz tipine göre farklı saç tasarımları yer almaktadır. Saç kesimlerinin içinden tercih yaparken önemli nokta yüze uygun olması ve yüz güzelliğini gölgelemek yerine ön plana çıkarıyor olmasıdır.

Her bayanın sürekli gittiği bir kuaförü olmalıdır. Kuaförün sizi yakından tanıması, sizin ne istediğinizi bilmesi ve tarzınızı yakından tanıması saç kesiminizi yaparken daha uygun kesim modellerini kullanmasını sağlamaktadır. 2014 saç kesimleri içinde kısa saç kesimleri ön plana çıkan modeller arasında yerini alıyor. Eğer saçınız dalgalı ve kabarıyor ise kısa saç modelleri içinden katlı kesimleri tercih etmeniz günlük kullanımınızı kolaylaştırmaya yarayacaktır.

Yüz tipiniz yuvarlak ve dolgun ise çok kısa modellerden uzak durmanız gerekir. Uzun saç kesimleri sizin için daha uygun olacaktır. Eğer yüzünüz uzun ve ince ise 2014 saç kesimleri içinden kadınların daha çok sevdiği kısa modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Saç kesimleri boy, kilo, yüz tipi gibi özelliklerle bağlantılıdır. Vücut ve yüz tipinize en uygun modeli seçebilmek için kuaförünüze danışabilirsiniz. Saç modelleri arasından sürekli fon ve işlem gerektiren modellerin seçilmesi saçın uzamasını yavaşlatacağı gibi yıpranmasına ve kırılmalara sebep olacaktır.

2014 saç kesimleri içinden kullanışınıza ve yüz tipinize uygun modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Böylelikle saçlarınız ile güzelliğinizi daha da ön plana çıkarmış olacaksınız.